Prezent

Co kupić dziecku z okazji Chrztu Świętego?

Chrzest Święty jest wyjątkowym wydarzeniem nie tylko w życiu dziecka, ale całej jego rodziny. Maluch przywdziany w białe szaty jest w centrum wydarzeń. Poprzez naznaczenie wodą święconą oficjalnie zostaje włączony do wspólnoty kościoła katolickiego. Pierwszy sakrament to również znakomita okazja do wręczenia dziecku prezentów. Co zatem kupić?

Złoty medalik

Prezent na chrzest powinien mieć wydźwięk religijny. W momencie uczynienia znaku krzyża na główce dziecka staje się ono pełnoprawnym członkiem kościoła. Złoty medalik z wizerunkiem świętego lub krzyżyk zawieszony na łańcuszku już do końca życia będzie dla niego symbolem wiary i przyjęcia pierwszego w życiu sakramentu. To wspaniała pamiątka i ozdoba, którą można nosić na każdą okazję.

Książka

Jako prezent na chrzest zawsze sprawdza się książka. Może być to na przykład ilustrowana historia Jezusa Chrystusa, dzieje Łucji z Fatimy lub po prostu Biblia. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby iść w kierunku czegoś spoza kategorii religijnej i podarować jako prezent atlas geograficzny lub leksykon zwierząt.

Album na zdjęcia

Album, w którym można posegregować fotografie zrobione w trakcie Chrztu Świętego to pomysłowy upominek. Rodzice malca z chęcią zgromadzą zdjęcia w jednym miejscu i z chęcią będą do nich wracać. Gdy dziecko podrośnie, może słuchać opowieści mamy i taty o szczególnym dniu, w którym było głównym bohaterem chrześcijańskiej uroczystości.

Bukiet balonów z helem

Do prezentu można dołączyć zestaw balonów z helem. Bukiet kwiatów raczej na nic nie zda się brzdącowi, a kolorowa wiązanka na pewno ucieszy malucha. Co więcej, balony z helem wykonane z folii robione są na zamówienie. Można dodać na nich personalizowany napis lub życzenia dla bobasa. Unoszą się nad ziemią nawet do 3 tygodni!

Czy z okazji Chrztu Świętego wręcza się pieniądze?

Jedni goście wolą obdarować dziecko czymś materialnym, co ściśle związane jest z religią. Inni, a w szczególności rodzice chrzestni twierdzą, że z okazji tak uroczystego święta warto wręczyć rodzicom kopertę z pieniędzmi. Jeżeli jednak wolisz zamiast pieniędzy, dać w upominku coś innego, polecamy zajrzeć na stronę Grawercom. Znajdziemy na niej wiele prezentów z okazji Chrztu Świętego.

Możliwość komentowania Co kupić dziecku z okazji Chrztu Świętego? została wyłączona