Strona główna » Jak śledzić przesyłkę poza granicami Polski?

Jak śledzić przesyłkę poza granicami Polski?

Monitorowanie, a w zasadzie śledzenie przesyłki na terytorium Polski jest bardzo proste. Wystarczy wejść na stronę danej firmy transportowej, wprowadzić określony numer paczki, a następnie – po jego zatwierdzeniu – na bieżąco sprawdzać, gdzie ona się znajduje. A co, jeśli paczka jest przewożona poza granicami Polski?

Śledzenie przesyłki przez lokalną firmę transportową

Jeśli przesyłka znajduje się na terenie wybranego kraju, można w miarę precyzyjnie sprawdzić jej aktualny status. Na przykład niektóre, polskie firmy transportowe oferują dostęp do specjalnego interfejsu. Można w nim znaleźć listę krajów, a następnie wybrać ten, który interesuje użytkownika. Po jego kliknięciu pokaże się strona www należąca do określonego przewoźnika, wraz z oknem dialogowym, do którego należy wprowadzić numer przesyłki.

Śledzenie przesyłek z dalekiej Azji

Ostatnio popularne wśród Polaków stało się sprowadzanie towarów z Chin. Ta nieoczekiwana popularność „azjatyckich rynków” wzięła się głównie stąd, że oferowane na nich towary były nawet kilkukrotnie tańsze, niż ich polskie (o europejskich nie wspominając) odpowiedniki. Co ciekawe, również i tam można dość łatwo sprawdzić, gdzie dana przesyłka się znajduje. Pewnym problemem są tu same Chiny, a konkretnie ich rozciągłość terytorialna. W związku z tym, że w wielu przypadkach odnotowywane jest dopiero nadanie na statek, polski nabywca musi długo czekać, aż dana przesyła zostanie przewieziona na jego pokład.

Baza światowa

Na stronie Ship24 lub na stronie Kuriernet.pl można sprawdzić, gdzie w danym momencie znajduje się dana paczka. Jest to ogólnodostępna, „światowa baza danych”, na której znajdują się wszystkie informacje dotyczące globalnego przewozu paczek. Jeśli więc dany przewoźnik udostępnia tam dane, można je łatwo sprawdzić. Co więcej, baza ta działa w sposób płynny, stale aktualizując dane nt. milionów przesyłek na całym świecie.

Podsumowując, śledzenie przesyłki poza terytorium RP nie jest już tak trudne jak kiedyś. Być może wpływ na to ma również sposób postrzegania świata, który coraz częściej jest po prostu globalną wioską.