Strona główna » Śledzenie przesyłki do paczkomatu – jak to wygląda w praktyce?

Śledzenie przesyłki do paczkomatu – jak to wygląda w praktyce?

Każdy, kto korzystał z sieci paczkomatów wie, że śledzenie przesyłki nie dotyczy wyłącznie tych firm, które dostarczają paczkę na określony adres klienta. Dziś paczkomaty cieszą się na tyle dużą popularnością, że warto opisać proces śledzenia paczki również z tej perspektywy.

Wszystko w telefonie

Śledzenie przesyłki dostarczanej do paczkomatu lub wysyłanej z niego jest dość uciążliwe, jeśli ma się dostęp wyłącznie do komputera PC. Sprawę ułatwia – a jakże – dostęp do urządzenia mobilnego. Za pomocą specjalnej aplikacji można zatem sprawdzić na bieżąco wszystkie parametry paczki. Mało tego, w ten sposób można również zarządzać paczkami w kontekście czasu ich dostarczenia. W związku z tym, że użytkownik ma nawet 48 godzin na ich odebranie, [czas wolny można bardzo łatwo zorganizować. I nie trzeba czekać całego dnia na przyjazd kuriera.

Śledzenie przesyłki w dwie strony

Co ważne, użytkownik systemu może na bieżąco monitorować zarówno paczki przychodzące, jak również wychodzące. Rozwiązanie to jest bardzo korzystne, ponieważ dzięki niemu można poinformować odbiorcę o przybliżonym czasie dostarczenia przesyłki do paczkomatu. Na uwagę zasługuje również fakt, że użytkownicy systemu mogą skorzystać z możliwości wyboru optymalnego paczkomatu dla siebie. Jeśli zatem w planach jest np. wyjazd na wakacje, to można – za pomocą prostych narzędzi – określić parametry i miejsce docelowe dla określonej przesyłki.

Duża liczba punktów

Zaletą śledzenia przesyłek za pomocą aplikacji mobilnych jest m.in. to, że jej aktualny status może być definiowany za pomocą wielu różnych punktów. Dzięki temu odbiorca i nadawca wiedzą, kiedy ich upragniona paczka pojawi się w danym paczkomacie. Jednym słowem – jest to bardzo ciekawie zorganizowany system, w którym najważniejszą rolę odgrywają sami użytkownicy, a nie kurierzy firmy.

Podsumowując, śledzenie przesyłki, która ma dotrzeć do paczkomatu, jest dużo wygodniejsze, niż korzystanie z przeglądarkowych narzędzi. Może zatem warto by wprowadzić podobne rozwiązanie również do oferty innych firm?